Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 92

Sięgamy po nowoczesne technologie

24.07.2015

 

W Hali Sportowej w Goszczynie  w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie”  Urząd Gminy Goszczyn zorganizował miejsce które będzie służyć mieszkańcom jako interaktywne  centrum dostępu do e-usług.  Jednocześnie stanowi ono źródło informacji kulturalnej,  gospodarczej i edukacyjnej. Powstały ośrodek będzie  wspierać społeczność lokalną w rozwijaniu kompetencji związanych z  nowymi technologiami.  Wspierać będzie również lokalne inicjatywy na rzecz e-integracji oraz  przeciwdziałać  wykluczeniu cyfrowemu. W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską podejmowane będą działania polegające na udzielaniu profesjonalnej pomocy osobom zainteresowanym dostępem do Internetu,  wprowadzeniu nowoczesnych sposobów doradztwa, ułatwianiu dostępu do informacji lokalnych jak również usprawnieniu przepływu informacji i wiedzy na obszarze Mazowsza.

 

Powyższe cele wpłyną na integrację lokalnej społeczności i uświadomią korzyści płynące z wykorzystywania nowoczesnych technologii  przy równoczesnym ukazaniu zagrożeń wynikających z jej porzucenia. Lokalne Centra Kompetencji  w ramach Mazowieckiej  Sieci Społeczeństwa Informacyjnego „M@zowszanie” to miejsce publicznego dostępu do e-usług oraz punkt doradczy w dziedzinie technologii informacyjnych, służący przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy w tym uczniom szkół.

Wartość projektu to ponad 50 tyś złotych w ramach których sala została wyposażona w sześć stanowisk komputerowych,  serwer wraz z niezbędnym oprogramowaniem ze stałą obsługą administracyjną oraz doradczą.  Dodatkowo otrzymaliśmy urządzenie wielofunkcyjne, drukarkę 3D, projektor multimedialny, ekran , głośniki multimedialne oraz  aparat fotograficzny. Sala zyskała również na swoich walorach estetycznych, gdyż wyposażono ją  w niezbędne umeblowanie.

Obecnie salę wykorzystujemy na dyżury podczas których pracownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego udziela pomocy zainteresowanym rolnikom.   W przyszłym roku  dodatkowo zostanie uruchomiony  punkt obsługi prawnej w ramach programu rządowego, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej obsługi prawnej. 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.