Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 428

Otwarcie Klubu Senior+ w Goszczynie

07.01.2020

W dniu 30 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Goszczynie.  Uroczystość zaszczycił swoją obecnością w imieniu Wojewody kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Pan Krzysztof Murawski. Na otwarciu obecni byli radni i sołtysi z gminy Goszczyn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracownicy Urzędu Gminy w Goszczynie. Wójt Gminy Waldemar Kopczyński powitał zebranych gości i krótko omówił historię powstania Klubu Senior+. Kierownik Delegatury odczytał list od Wojewody, w którym Wojewoda gratuluje otwarcia Klubu  i życzy Seniorom zdrowia, wielu powodów do radości oraz spełnienia wszelkich oczekiwań związanych z Klubem. Ponadto zaproszona na uroczystość była również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani  Marlena Maląg, która niestety nie mogła przyjechać i także przysłała list gratulacyjny.

Klub Senior + w Goszczynie powstał w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie w ramach zadania „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Goszczynie”. Oferta Klubu skierowana jest do nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy Goszczyn w wieku powyżej 60 lat, którzy pragną żyć w sposób twórczy i aktywny, chcą pomóc sobie lub innym. Korzystanie z oferty Klubu „Senior+” będzie bezpłatne. Celem Klubu „Senior+” będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. Działania ukierunkowane będą na  rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów, organizowanie warsztatów plastycznych, kulinarnych, artystycznych, sportowo-rekreacyjnych i rękodzielniczych oraz aktywności fizycznej dostosowanej do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwieniu seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach.

Koszt powstania i wyposażenia Klubu Senior+ w Goszczynie wyniósł prawie 190 tyś. zł., z czego prawie 150 tyś. zł. to dotacja budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Ze środków tych zmodernizowano  jedno pomieszczenie. Obecnie w sali jest ciepło dzięki ogrzewaniu podłogowemu, a estetykę pomieszczenia poprawił nowy podwieszany sufit z energooszczędnym oświetleniem. Zakupiono funkcjonalne stoły i wygodne krzesła na potrzeby spotkań seniorów. Wyposażono także kuchnię w nowe sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożywania posiłków. Chcąc podwyższyć standard placówki  utworzono kącik klubowy wyposażony w rzutnik, telewizor oraz 3 laptopy z dostępem do internetu. Zakupione szachy oraz inne gry pozwolą Seniorom interesująco spędzić czas. 

Mamy nadzieję, że Seniorzy chętnie będą korzystać z przygotowanej oferty zajęć, tak aby mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało czasu i możliwości. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Deklaracje uczestnictwa dostępne są w Urzędzie Gminy oraz Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Goszczynie, a także na stronie www.goszczyn.pl.

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.