Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 392

„W ogrodach Królowej Bony”

28.08.2019

Ostatnia niedziela w Goszczynie obfitowała w moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Po raz pierwszy w naszej gminie zorganizowany został piknik gminny „W ogrodach Królowej Bony”.

Nazwa ta nie jest przypadkowa, gdyż Królowa Bona znana była z wielkiego zamiłowania do ogrodnictwa. W 1537 r. otrzymała w posiadanie starostwo Goszczyn i folwark Bądków, gdzie założyła królewską plantację drzew owocowych. Tradycja sadownicza w naszym rejonie przetrwała do dziś.

Nasz gminny piknik został poprzedzony uroczystościami obchodów 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie, nadaniem sztandaru i wręczeniem odznaczeń.

Swój udział w tym szczególnym dla nas dniu miała orkiestra dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewie, która swoim koncertem rozpoczęła piknik. Młodzi artyści z grupy teatralnej MASKA z Sielca zaprezentowali się w przedstawieniu „Romeo i Julia w Goszczynie”. Uczestnicy mieli okazję posłuchać włoskich przebojów w wykonaniu Grupy Artystycznej „BENE” . Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był występ Zenona Martyniuka lidera zespołu AKCENT, który zgromadził tłumy fanów muzyki disco polo. Do tańca przygrywał zespół COMMODORE bawiąc gości do późnych godzin wieczornych. Zadbano również o część gastronomiczną rozdając świeżo wypiekaną pizzę przez firmę JAN-MAR z Drwalewa oraz spaghetti przyrządzone przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bądkowa, Goszczyna i Olszewa.  Koła gospodyń rywalizowały między sobą, ich potrawy zostały ocenione przez zebranych. Każdy mógł posmakować włoskich smaków i oddać głos na najlepsze spaghetti. Najbardziej zasmakował  makaron gospodyń z Goszczyna, które zajęły I miejsce w konkursie. Każde koło gospodyń zostało docenione i otrzymało nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Goszczyn. Specjalnie dla najmłodszych w bezpiecznym miejscu stworzono strefę zabaw. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z malowania twarzy oraz bawić się na pompowanych zjeżdżalniach. Na spragnionych czekały napoje przekazane przez firmę PEPSICO z Michrowa. O słodki poczęstunek zadbała firma FERRERO z Belska Dużego. W ten upalny dzień można było skosztować tradycyjnych włoskich lodów.

Szczodrzy sponsorzy pikniku ugoszczeni zostali w Gospodzie u Bony, w której serwowano przygotowane specjalnie na ten dzień potrawy.

Uroczystość nasza odbyła się dzięki pracy i zaangażowaniu Wójta Gminy Waldemara Kopczyńskiego i pracowników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i udział w pierwszym w gminie Goszczyn pikniku. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy.

Dziękujemy sponsorom, których wsparcie finansowe i rzeczowe pomogło w organizacji uroczystości, a przede wszystkim Samorządowi Województwa Mazowieckiego za pokrycie kosztów obsługi technicznej imprezy.

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.