Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 345

W Goszczynie cyfrowo rozwinięci

21.05.2019

 

W Goszczynie cyfrowo rozwinięci

Gmina Goszczyn zgodnie z umową o powierzenie grantu Nr   20/OKI/2018 z dnia   16. 10. 2018 roku znalazła  się w gronie instytucji,  które w ramach Programu Polska Cyfrowa, wzmacniają cyfrowe fundamenty społeczno-gospodarcze rozwoju kraju. Dzięki udziałowi     w projekcie „Ja w internecie” i organizacji bezpłatnych szkoleń znacząco przyczyniliśmy się do podnoszenia  kwalifikacji i umiejętności poruszania się w sieci i bezpieczeństwa korzystania z internetu mieszkańców .

Do tej pory zorganizowaliśmy 21 szkoleń w  poniższych obszarach tematycznych:

- Rodzic w Internecie,

- Rolnik w sieci,

- Kultura w sieci,

- Moje finanse i transakcje w sieci,

- Działam w sieciach społecznościowych.

Większość szkoleń odbyła się na Sali Sportowej w Goszczynie, ale również w Publicznej Szkole Podstawowej w Sielcu i Bądkowie.

Program wyposażył uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.

Dzięki zajęciom uczestnicy nabyli wiedzę, która z pewnością ułatwi im funkcjonowanie w coraz dynamiczniej zmieniającej się cyfrowej rzeczywistości. Początkujący uczestników kursów dodatkowo przeszli skrócony kurs wprowadzający w zakresie obsługi komputera min.  korzystania z internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym.

Istotnym elementem naszych szkoleń było również  przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online min. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+ jak również poruszanie się w portalach społecznościowych,  czy wykorzystywanie internetu we własnej działalności gospodarczej. Celem programu było również zwiększenie dostępu mieszkańców do kultury, edukacji i informacji z legalnych źródeł.

W ramach dofinansowania Gmina zakupiła 30 komputerów  przenośnych  oraz szafę do ich przechowywania. Dodatkowo każdy uczestnik szkoleń miał zapewnione wyżywienie oraz materiały promocyjne w postaci notatników i długopisów.

Projekt Ja w Internecie w Gminie Goszczyn powoli dobiega końcowi.  Pozostało jeszcze do  przeszkolenia  20 osób. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do kontaktu  z Urzędem Gminy.

                                             Współfinansowano w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.