Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 280

Filia to za mało

10.08.2018

Mieszkańcy chcą przywrócenia pełnego zakresu pracy tutejszej filii Poczty Polskiej.

Od ośmiu lat placówka Poczty Polskiej w Goszczynie funkcjonuje jako filia Poczty Polskiej z Mogielnicy. Mieszkańcy gminy oraz pracownicy poczty chcą, aby powróciła ona do poprzedniej struktury i była pełnoprawnym Urzędem Pocztowym.

Trzy lata temu też próbowali
Placówka w Goszczynie czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:30 – 15:00, natomiast w środy w godzinach 12:00 – 20:00.
– Przeprowadzona osiem lat temu zmiana wynikała z wewnętrznych uwarunkowań organizacyjnych naszego przedsiębiorstwa i w żaden sposób nie wpłynęła na zakres usług czy obsługę klienta – tłumaczy biuro prasowe Poczty Polskiej S.A. w Warszawie. – Chcę podkreślić, że do tej pory nie otrzymaliśmy zgłoszeń klientów dotyczących jakichkolwiek niedogodności związanych z pracą tej placówki.
Jak się jednak okazuje, o przywrócenie pełnego zakresu pracy tutejszej poczty apelował już trzy lata temu goszczyński magistrat. W piśmie do zarządu spółki wnioskował o przywrócenie Urzędu Pocztowego.
– Niestety otrzymaliśmy odmowną odpowiedź – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna.

Na miejscu lepiej
Temat przywrócenia pełnego zakresu działalności tutejszej poczty powrócił ponownie w ostatnich dniach. Mieszkańcy gminy, a zarazem klienci placówki podpisywali się na listach poparcia tej inicjatywy, które od piątku do niedzieli były wyłożone w tutejszych sklepach oraz w kościele pw. św. Michała Archanioła w Goszczynie (w niedzielę). 
W chwili obecnej goszczyńska placówka jest filią Poczty Polskiej w Mogielnicy. Tutejsi listonosze po wszystkie przesyłki muszą udać się do Mogielnicy. Problem pojawia się w chwili dostarczenia przesyłki wielkogabarytowej, która nie mieści się do pojazdu listonosza. Klienci zamiast w tutejszym urzędzie mogą odebrać ją tylko w Mogielnicy. Mieszkańcy liczą również, że zmiana wpłynęłaby na szybsze dostarczenie np. listów, a także wydłużenie godzin pracy placówki, co dałoby większą elastyczność w dostępie do usług pocztowych.
– Podobnie jest ze wszelkiego rodzaju reklamacjami, one również rozpatrywane są w Mogielnicy – mówi pracownik tutejszego urzędu pocztowego. – Przywrócenie pełnego zakresu pracy tutejszej poczty wpłynęłoby na poprawę jakości obsługi klientów.
Inicjatywę mieszkańców oraz pracowników wsparł również Urząd Gminy w Goszczynie, który ponownie wystosuje pismo z wnioskiem o przywrócenie pełnego zakresu pracy tutejszego urzędu pocztowego.
– Na terenie naszej gminy funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw, gmina rozwija się, a każdy chce, aby jego przesyłka była jak najszybciej na miejscu – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – O wiele prościej jest odebrać paczkę tu na miejscu w Goszczynie, niżeli jechać do Mogielnicy.

Mają nadzieję
Według Poczty Polskiej filia w Goszczynie świadczy pełen zakres usług pocztowych, a wybór rodzaju placówki uzależniony jest od kilku przesłanek.
– Przy wyborze formatu placówki kierujemy się zapotrzebowaniem na usługi pocztowe,  funkcjonującą na danym obszarze siecią placówek, potencjałem biznesowym danej lokalizacji oraz uwarunkowaniami organizacyjnymi, operacyjnymi i logistycznymi spółki. – tłumaczy biuro prasowe Poczty Polskiej S.A. w Warszawie.
Pracownicy tutejszego urzędu pocztowego w rozmowie z „Jabłonką” zwracają uwagę, że w ostatnim czasie przywrócono pełen zakres pracy podobnym filiom w innych miejscowościach, m.in. w Radomiu. Po cichu liczą, że ich placówka dołączy do tej listy. (POK)  Gazeta Jabłonka

 


 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.