Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 278

Straże jak nowe

08.08.2018

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie centrum spotkań społeczności wiejskiej. Druhowie zakończyli remont wnętrza strażnicy.

Zakończył się gruntowny remont wnętrza remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie. Społeczność wiejska zyskała miejsce do wspólnych spotkań. W najbliższym czasie planowana jest również modernizacja nawierzchni wokół budynku.
– Chcieliśmy stworzyć miejsce spotkań dla mieszkańców Bądkowa, a także dla tutejszej młodzieży – mówi Janusz Jabłoński, prezes OSP w Bądkowie.
Pierwszym krokiem do zmiany był zakup stołu do bilarda, do korzystania z którego ustawiały się kolejki. Utwierdziło to strażaków w decyzji o stworzeniu miejsca spotkań dla mieszkańców z prawdziwego zdarzenia, a co za tym idzie przeprowadzenia remontu wnętrza strażnicy, która liczy ponad 60 lat.
Dużym wsparciem finansowym były zbiórki pieniędzy od mieszkańców z okazji lanego poniedziałku. Remont dofinansował również Urząd Gminy w Goszczynie, który przekazał na ten cel 20 000 zł.
– Druhowie nie mieli miejsca na spotkania, korzystali z sal na terenie gminy – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – Remiza jest teraz miejscem, które służy całej społeczności lokalnej. Strażnice są centrami aktywności wiejskiej. Jeżeli będzie możliwość skorzystania z programów, które pomogą w rozwoju tego miejsca, to będziemy starać się o te środki.
Druhowie skorzystali również ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego w kwocie blisko 24 tysięcy złotych. – Od wielu lat wspieramy Ochotnicze Straże Pożarne – mówi Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego. – Przez ostatnie 10 lat przeznaczyliśmy dla jednostek na Mazowszu 70 mln złotych. Dużą szansą dla druhów ochotników są środki na modernizacje budynków remiz, które służą całej miejscowości.
Większość prac druhowie wykonali we własnym zakresie, do cięższych zadań zatrudnili firmę z zewnątrz. W ramach inwestycji wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, przebudowano wnętrze remizy (ściany, sufit, podłogi), wykonano nowe instalacje (elektryczną, kanalizacyjną, alarmową, wymiana szamba) oraz wyremontowano zaplecze w postaci kuchni oraz toalety. Do pełni szczęścia brakuje tylko modernizacji centralnego ogrzewania.
– Wykonanie centralnego ogrzewania to koszt rzędu 24 000 złotych – dodaje prezes Jabłoński.
W najbliższym czasie ruszy również inwestycja w postaci utwardzenia podjazdu oraz placu z kostki brukowej. Na zadanie druhowie otrzymali wsparcie od Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.
Remont remizy pochłonął w sumie ponad 100 tysięcy złotych.
POK

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.