Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 277

Więcej miejsc dla przedszkolaków

08.08.2018

Miejsce filii Zespołu Szkół Specjalnych w Bądkowie zajmą przedszkolaki. Dyrekcja tutejszej szkoły planuje uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci między 2,5 a 3 rokiem życia.

W budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Bądkowie im. Władysława Broniewskiego od ośmiu lat funkcjonowała filia Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego z Grójca. Część pomieszczeń w obiekcie użyczał władzom starostwa nieodpłatnie samorząd gminy Goszczyn. W pozostałych salach budynku działała Publiczna Szkoła Podstawowa klasy I-III oraz Niepubliczne Przedszkole prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gminy Goszczyn.
W związku z rozwiązaniem umowy użyczenia pomieszczeń, w ostatnim czasie filia zabrała z Bądkowa całe swoje wyposażenie. W szkole zostały wolne pomieszczenia, które jak się okazuje nie będą jednak stały puste.
– Na najbliższej sesji radni pochylą się nad uchwałą w sprawie użyczenia pomieszczeń na rzecz stowarzyszenia, które prowadzi w Bądkowie niepubliczne przedszkole – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – Budynek nie będzie stał pusty, a my damy możliwość rozwoju najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.
W najbliższych dniach stowarzyszenie rozpocznie „przenosiny” do nowych pomieszczeń. Od września przedszkolaki w Bądkowie będą miały odrębne wejście do szkoły, które dotychczas było do dyspozycji podopiecznych filii Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu. Do nowych sal przeniesiona zostanie również świetlica dla najmłodszych.
– Dotychczas funkcjonowała ona na korytarzu, teraz dzieci będą miały swoje pomieszczenie z prawdziwego zdarzenia. – mówi Agnieszka Socha, dyrektor placówki.
To nie jedyna zmiana w funkcjonowaniu niepublicznego przedszkola w Bądkowie. Dyrekcja placówki planuje utworzenie dodatkowej grupy dla dzieci między 2,5 a 3 rokiem życia – maluchów.
– Wiele młodych małżeństw pytało nas o możliwość nauki dziecka, które jeszcze nie ukończyło 3 lat. Maluchy zazwyczaj były na naszej liście rezerwowej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o utworzeniu nowej grupy. – dodaje Socha.
Nabór do nowej grupy ma być uruchomiony w drugiej połowie sierpnia.

Paulina Omen-Klepacz

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.