Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 250

Konkurs „ Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

07.02.2018

 

Ósma edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pn.

„ Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych  zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego                oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych                          z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Konkurs ma również na celu rozbudzenie i rozwój indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, konkurs przebiega w dwóch etapach: PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami  konkursu mogą być uczniowie wiejskich szkół podstawowych z terenu działania Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie  w następujących kategoriach wiekowych:

- I grupa – klasy 0-III szkoły podstawowej

- II grupa – klasy IV-VII szkoły podstawowej.

We współzawodnictwie nie mogą brać udziału laureaci szczebla ogólnopolskiego poprzednich edycji konkursu.

Konkurs przebiegać będzie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje dyrektor szkoły podstawowej w terminie                                    do 28 lutego 2018 roku do właściwej miejscowo Placówki  Terenowej KRUS.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

Na laureatów obu etapów konkursu czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne zdobywców pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim z każdej kategorii  wiekowej niniejszego konkursu przechodzą do kolejnego etapu, czyli eliminacji centralnych (tj. teren działania Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS, Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie, na stronie internetowej www.krus.gov.pl, a także na stronach internetowych urzędów gmin.

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.