Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 232

Stoisko Gminy Goszczyn nagrodzone podczas dożynek

06.09.2017

Stoisko  Gminy Goszczyn nagrodzone podczas dożynek

Gmina Goszczyn zajęła drugie miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się 3 września w Lewiczynie. Zostaliśmy również wyróżnieni w kategorii najładniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Goszczyn.

Aranżacją stoiska jak co roku zajęli się pracownicy Urzędu Gminy Goszczyn i Szkoły Podstawowej z Bądkowa. Tematem przewodnim były pszczoły. Wystawiono oryginale, stare ule z pnia drzewa i wyplatane ze słomy oraz akcesoria pszczelarskie. Największe zainteresowanie wśród odwiedzających, a szczególnie dzieci, wzbudzały żywe pszczoły  umieszczone w specjalnie przygotowanym ulu z przezroczystymi ściankami. Kolorowe, wykonane przez  nas pszczółki  zdobiły całe stoisko. Odwiedzający mogli  poczytać aforyzmy i przysłowia na temat pszczół i miodu.

Całości dopełniały bukiety i wianki wykonane własnoręcznie przez nas z różnokolorowych kwiatów polnych. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć owoców, w które zaopatrzyli nas sadownicy z naszej gminy.

 Na stoisku były dostępne produkty pszczele: miód, pyłek kwiatowy, propolis, wosk pszczeli, a także kosmetyki z miodem. W produkty te można było zaopatrzyć się u Państwa  Antolaków - pszczelarzy z naszej gminy, którzy czuwali nad naszą wystawą. Przygotowaliśmy również słodki poczęstunek dla gości odwiedzających gminne stoisko w postaci gofrów z miodem  posypanych cukrem pudrem.

W naturalny sposób wystawa stała się miejscem do rozmów o pszczołach, bez których w końcu nie byłoby sadów i ogrodów. W ten sposób zrealizowało się nasze zamierzenie zwrócenia uwagi na globalny problem ginących pszczół. Te zapylające owady odpowiadają za znaczną część produkcji żywności. Jeśli pszczoły nie dotrą do kwiatów na czas, wtedy po prostu opadną i plonu nie będzie.

Tradycyjnie na stoisku można było zaopatrzyć się w katalogi promocyjne Gminy Goszczyn i wiatraczki z herbem gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i zaopatrzenie stoiska gminnego oraz przygotowanie wieńca. Zapraszamy za rok!

 

 

 

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.