Logo Gmina Goszczyn

News

News zdjęcie id 229

Wesołe lato w Goszczynie

18.08.2017

Wakacje to pełne dwa miesiące czasu wolnego od nauki w szkole, czyli czas odpoczynku i zabawy. W tym czasie rodzice muszą zapewnić swoim pociechom opiekę i mnóstwo zajęć aby im wolne dni od szkoły wypełnić. Dzięki zorganizowaniu półkolonii letnich dzieci spędzające wakacje w miejscu swojego zamieszkania zyskują możliwość przebywania z rówieśnikami i aktywnego wypoczynku podczas wakacji. Nie spędzają całego dnia przed komputerem lub telewizorem, zamiast tego wypełniają wolny czas wesołymi zabawami na świeżym powietrzu, ciekawymi wycieczkami i różnymi zajęciami logiczno – umysłowymi. Półkolonie letnie to  zapewnienie dzieciom ciekawych i mile wspominanych chwil oraz wiele możliwości rozwoju i szansa odkrycia nowych pasji i talentów.

Dlatego też w tym roku wzorem lat ubiegłych, ze względu na dużą liczbę osób chętnych, Gmina Goszczyn zorganizowała dwa turnusy półkolonii letniej, które odbyły się w dniach od 17 lipca do 28 lipca oraz od 31 lipca do 11 sierpnia pn. „Wesołe lato w Goszczynie”. Udział  w niej wzięło 90  dzieci ze szkół z terenu  Gminy Goszczyn.

Uczestnicy półkolonii chętnie brali udział turniejach i zawodach sportowych, a także w zajęciach muzyczno – plastycznych, logiczno-umysłowych. Dużą radość dzieciom sprawiły wycieczki krajoznawcze  do Kazimierza Dolnego i Janowca, gdzie przeżyły lekcję żywej historii oraz  do parku wodnego w Mszczonowie. Starsze dzieci  odbyły również wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy do miejscowości Przybyszew i Lewiczyn oraz nad rzekę Pilicę, aby poznać  interesujące  miejsca znajdujące się w   pobliżu Gminy Goszczyn.

Udział uczestników w półkoloniach był bezpłatny, sfinansowany z budżetu Gminy Goszczyn i obejmował wszystkie atrakcje oraz smaczne posiłki od poniedziałku do piątku. Zajęcia na półkoloniach prowadzone były przez nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pod nadzorem dyrektora tej placówki Pana Mariusza Wangryna. To właśnie nauczyciele przyczynili się do tego, że dzieci każdego dnia z wielką radością uczestniczyły w półkoloniach.

Na zakończeniu każdego z turnusów na sali gimnastycznej pojawiło się wielu rodziców, gdzie zostały dzieciom wręczone dyplomy za ich osiągnięcia podczas zajęć. Nie zabrakło także Wójta Gminy Goszczyn Pana Sławomira Słabuszewskiego, który w kilku słowach podziękował nauczycielom za ich czas poświęcony w trakcie trwania półkolonii.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Waldemar Kopczyński</p>

Waldemar Kopczyński

Przyjęcia interesantów:

poniedziałki od 800 do 1000

Urząd Gminy Goszczyn

ul. Bądkowska 2
05-610 Goszczyn
tel.: 48 66-32-260 
fax: 48 66-32-247
e-mail: sekretariat@goszczyn.com.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.